Hazır giyim sektörüne özel iş fırsatlarını keşfedin ...
İHKİB Kariyer

İhkibkariyer.com, Türkiye’nin en önde gelen imalat sanayi kollarından biri olan Hazır Giyim ve Konfeksiyon sektörünün en önemli kuruluşlarından biri olan İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin ( İHKİB ) sektöre kazandırdığı bir insan kaynakları portalidir.

1986 yılında kurulan İHKİB’e ağırlıklı olarak İstanbul ve çevresinde yerleşik 7.000’in üzerinde firma üyedir. Birliğin üyeleri yıllık 18,7 milyar dolarlık Türkiye hazır giyim ve konfeksiyon ihracatının %75’ini gerçekleştirmektedirler. Bu sebeple İHKİB Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörünü ağırlıklı olarak temsil etmektedir.

İHKİB’in temel hedefi Türkiye’nin hazır giyim ve konfeksiyon ihracat kabiliyetini arttırmak ve sanayii dünya çapında tanıtmaktır.

2023 yılına kadar ihracatını 60 milyar dolara yükseltmeyi planlayan İHKİB , bu süreçte bir milyonu istihdamda olmak üzere üç milyon kişiye yeni istihdam yaratmayı hedeflemiştir. İş gücünü kendi yetiştirmek ve işe yerleştirmek isteyen İHKİB, İŞKUR’dan özel istihdam bürosu yetkisi almış ve kendine ait bir insan kaynakları portalı oluşturarak sektörün hizmetine sunmuştur.

1995 yılından itibaren eğitime verdiği önemi Avcılar, Kağıthane, Yenibosna ve Küçükçekmece’de açtığı meslek liseleri ile kanıtlamış olan İHKİB, bu okullardan mezun 5800 meslek lisesi öğrencisini işe yerleştirmeyi ve 7000 üye firmasının insan kaynağı ihtiyacını karşılamayı hedefleyerek “ihkibkariyer.com” portalını hizmete açmıştır.